A csapatépítő tréningek manapság rendkívül népszerűek a vállalati körökben, mert ezeken az eseményeken lehetőség van kicsit a közös szórakozásra, kikapcsolódásra, ami kifejezetten pozitívan hat a munkahelyi közösségre. Ezek kovácsolják össze a csapatot, ami a munka szempontjából nagyon fontos, hiszen valamilyen szinten a kollégáknak kapcsolódniuk kell egymáshoz a gördülékeny feladatvégzés miatt is. Ha jó a viszony, sokkal könnyebb összehangolni a munkát, és ez meglátszik az eredmény minőségén is.
Korábban a csapatépítőknek sokszor nem igazán volt keretük, egyszerű közös utazásokról vagy szórakozóhelyek látogatásáról szóltak a programok. Mostanra sokkal összetettebb, sokrétűbb programokkal, foglalkozásokkal szolgálnak a vállalati csapatépítés során azért, hogy mindenki fejlődhessen szakmai és emberi szempontból is.
Mivel a szakemberek minél többet szeretnének kihozni a csapatépítőkből, egyre innovatív módszereket is alkalmaznak a programok során. Ez azt jelenti, hogy jóval többről van szó, mint közös utazás, vagy szórakozás, mert valójában a cég jövője kerül középpontba, aminek zavartalan működése garantálja a biztos munkahelyet és megélhetést a kollégáknak.

Milyen innovatív szempontokat vesznek figyelembe a csapatépítő tréningek esetében?
A mostani csapatépítő tréningek esetében már lehetőség van arra, hogy teljesen személyre szabják a programokat. A célok teljesen eltérhetnek vállalatonként, éppen ezért kell figyelembe venni az egyéni igényeket, mert így valóban az adott probléma megoldására lehet fókuszálni.
A száraz tananyagokkal nem igazán lehet eredményeket elérni, arról nem beszélve, hogy fárasztó is figyelni, és nem is maradnak meg az információk. Ezért is kerül az innovatív módszerek középpontjába a játékos elemek beépítése, hiszen szórakoztatva jóval könnyebben megmaradnak a fontos információk is. Jóval motiváltabbak és elkötelezettek a résztvevők akkor, ha tudják, hogy nem unalmas, száraz információkat kell bemagolniuk a hatékonyabb munkavégzés érdekében.
A tartós változás ott kezdődik, hogy a tanultakat, megszerzett ismereteket a dolgozók folyamatosan tudják alkalmazni, emiatt is összetettebbek a foglalkozások a céges csapatépítőkön.

Milyen innovatív megközelítések léteznek a vállalati csapatépítésben?
1. Esettanulmányok, üzleti szimuláció
A valós üzleti helyzeteket modellező játékok azért ideálisak, mert, ha hibáznak is a dolgozók, akkor sem kell kétségbeesniük, mert a csapatépítő keretein belül nem veszíthetnek semmit. Azért jó egy ilyen lehetőség, mert könnyedén lehet tanulni a hibákból, amelyek szintén arra szolgálnak, hogy a tudás bővüljön, és fejlesszék magukat a munkavállalók a jobb eredmények érdekében. Jóval többet megtudhatnak magukról a résztvevők egy ilyen játékon, mint ahogyan azt elsőre gondolnák.
2. Művészeti, kreatív tevékenységek
A művészetnek is fontos szerepe van az innovatív módszerek terén, hiszen számos munkakör esetében kreatívnak kell lenni, amit egy közös alkotás vagy improvizációs színház során könnyedén tudnak fejleszteni.
3. Kommunikációs tréningek
A kommunikációs tréningek igazán népszerűek a vállalati csapatépítés területén, hiszen itt valóban olyan ismeretekre lehet szert tenni elég hamar, amelyek a hatékony együttműködést segítik el.
Alapelvek, gyakorlati technikák kerülnek középpontba, amiken keresztül megtapasztalhatják a résztvevők, hogy mit csináltak korábban helyesen, illetve helytelenül.
Vegyenek rész céges csapatépítő tréningen, ehhez keressenek bennünket a feltüntetett elérhetőségeinken! Számos innovatív módszer közül válogathatnak az érdeklődők.